piątek, 20 lutego 2015

JAK ZMIENIĆ AWATAR ANONIM NA ZDJĘCIE PROFILOWE

Jeśli w witrynce obserwatorów pojawia się  awatar anonim zamiast Twojego zdjęcia profilowego, to ten post może okazać się pomocny. Być może są takie osoby, które chcą przy nim pozostać, ale być może dla niektórych z Was jest on irytujący i chcielibyście to zmienić. 

 
Tak się złożyło, że na początku mojego blogowania zniknęło zdjęcie profilowe w witrynach obserwatorów, a zaczął pojawiać się  awatar anonim. Ponowne edytowanie profilu i załadowanie zdjęcia oczywiście nic nie dało. Próbowałam szukać odpowiedzi jak ten problem rozwiązać, ale nigdzie nie udało mi się znaleźć.


Zapewne sprawił to zupełny przypadek, ale w końcu się udało. Oczywiście okazało się, że sprawa jest bardzo prosta, to dosłownie kilka kroków.

 Wchodzimy na bloga, który zamierzamy obserwować, klikamy na witrynę obserwatorów.
 
Tradycyjnie pojawia nam się okno,  ale nie klikamy w obserwuj bloga, czy edytuj profil, ale w Więcej opcji...
Teraz pojawia nam się kolejne okno i tu mamy napis 
Masz już profil w internecie? i  obok klikamy Użyj go zamiast obecnego   

i aby była zgodność z profilem zaznaczamy blogger

już widać, że pojawia się od razu zdjęcie profilowektóre automatycznie w witrynie obserwatorów pojawi się na początku, a nie na końcu jak było w przypadku awatara anonim.

 Pozdrawiam serdecznie.

wtorek, 17 lutego 2015

PO DŁUŻSZEJ PRZERWIE....


Sięgam do archiwum po letnie zdjęcia z ogrodu z ostróżką i hortensją. Trochę są w stylu vintage, bo za tło posłużyła stara deska z  łuszczącą się farbą. Ostatnio czuć już "powiewy" wiosny i tych kilka zdjęć w soczystych i ulubionych barwach dla przypomnienia...O swoim krzaku hortensji pisałam latem tutaj, jak niesamowicie się rozrósł. Byłam zmuszona obciąć kilka gałązek, ponieważ kule kwiatów  pokładły się na ścieżce i nie można było swobodnie przechodzić. Dzięki temu gałązki mogłam ukorzenić, a kwiaty posłużyły do kompozycji....


Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie.