wtorek, 28 kwietnia 2015

FIOŁKI

W ogródku pojawia się coraz więcej kolorów, zakwitły tulipany, szafirki, prymule, ubiorek wiecznie zielony i oczywiście obłędnie pachnące fiołki...
 Cały rok czekam na ten moment, kiedy w górach leży jeszcze śnieg, a na pierwszym planie w ogródkach działkowych zakwitają drzewka owocowe. Deszcz tej nocy nie obszedł się z nimi zbyt łaskawie... 
Pozdrawiam i Dobrej Nocy życzę.

poniedziałek, 20 kwietnia 2015

EFEKT OCIEPLENIA

 Na pobliskiej łące zakwitły dzikie drzewa. Zrobiłam kilka zdjęć choć pogoda w ostatnich dniach nie sprzyja takim ujęciom w zbliżeniu, bo nie tylko jest zimno, ale wieje wiatr.
Nie jestem zbytnią zwolenniczką zdjęć, które mocno przerabia się w różnych programach komputerowych, ale...do tych ostatnich zdjęć dodałam ocieplenie jakie można zastosować między innymi w programie Picasa.  Nadał on zdjęciom trochę innego kolorytu i może bardziej wiosennego charakteru...

                                  PRZED                                                                                      PO

     PRZED

    Po  ociepleniu
Tu dodałam większe nasycenie barw, wyszedł chyba efekt trochę akwarelowy....

 

Ślę pozdrowienia.

wtorek, 14 kwietnia 2015

BRATKI...


Choć chłód, a nawet przymrozki im nie straszne, to jednak z powodu śnieżnej zawieruchy w Święta Wielkanocne zajęły miejsce nie na tarasie, a na parapecie. Jak tylko zrobiło się cieplej wysadziłam je do ogrodu, bo w domu już zaczęły się "wyciągać". Jednak zanim to zrobiłam doczekały się sesji zdjęciowej w słoneczny dzień, bo trudno było się oprzeć tym uśmiechniętym buźkom....Jak przechodzę obok stoisk z sadzonkami bratków to wydaje mi się, że one wszystkie się uśmiechają i wszystkie chciałabym przygarnąć. A  do tego taka ogromna rozmaitość kolorów niespotykana chyba u innych gatunków kwiatów, bo przecież bywają nawet w kolorze bardzo ciemnym, prawie czarnym.
Nazwy ludowe oprócz bratków to  sierotki, macoszki, czy kwiaty Św. Trójcy. Przyznam się, że nie wszystkie je znałam.
W mowie kwiatów symbolizują przyjaźń, troskę i pamięć o drugiej osobie...

i jeszcze na koniec fragment z przepięknego wiersza "Odjazd"  Bolesława Leśmiana ...

sobota, 11 kwietnia 2015

RÓŻANY EKSPERYMENT

Różany eksperyment postanowiłam przeprowadzić jesienią, gdy na Pinterest znalazłam zdjęcia gałązek róż ukorzenionych  .....w ziemniakach.
Nigdy wcześnie nie spotkałam się z takim sposobem. Wiem, że można ukorzeniać w ziemi z  preparatem lub bez, czy też  w wodzie zwłaszcza cienkie gałązki róż potocznie nazywanych "dzikimi".

Być może ktoś z Was chciałby z takiej metody skorzystać, dlatego zamieszczam poniżej zdjęcie z Pinterest i link do strony, gdzie można zobaczyć krok po kroku jak to zrobić.
Everything You Need To Know About Growing Roses
Zdjęcie pochodzi z Pinterest

Metoda jest nie tylko bardzo prosta, ale i wygodna, bo po posadzeniu  w ziemi gałązek umieszczonych w ziemniakach,  możemy praktycznie już o nich zapomnieć. Chyba, że będzie bardzo sucho to należy podlać, ale wilgotność ma zapewnić  sam ziemniak. Nie trzeba nakrywać folią, czy słoikami. Usuniecie listów zabezpiecza przed atakami różnych chorób, które lubią się pojawiać na ukorzenianych sadzonkach pod przykryciem, w metodzie tradycyjnej.

Z moich eksperymentalnych gałązek nie wszystkie zdały egzamin, ale większość się ukorzeniła...Zasadziłam je w ustronnym, zacienionym miejscu, dzięki temu miały zapewnioną wilgotność.  Sadzonki z "piętką " ukorzeniły się zdecydowanie najlepiej
.

Dzięki takiej prostej metodzie w łatwy i szybki sposób możemy stać się posiadaczami wymarzonego, różanego ogrodu.

U mnie w ogrodzie pracy mnóstwo, a jak u Was z pracami ogrodowymi...
Miłej soboty i niedzieli.
 

piątek, 3 kwietnia 2015

WIELKANOCNE ŻYCZENIA


Kochani  życzę Wam, aby te nadchodzące Święta Wielkiej Nocy były pełne radości, nadziei i spokoju...
"The Good Shepherd" Kohinoor Jewellers INDIA AGRA.
 
Obraz "The Good Shepherd"  znajduje się w Kohinoor Jewellers w Indiach,  jest wyszywany na specjalnej kanwie o wymiarach 99"x75" (2,5mx1,9m). Pracę nad obrazem ukończono po 18 latach.
"The Good Shepherd" INDIA AGRA KOHINOOR JEWELLERS
Jeszcze jeden obraz  z tego miejsca, również wyszywany "A Bouquuet of Flowers". Praca nad obrazem o wymiarach 90"x66" (2,3mx1,7m) trwała 11 lat. 
"A Bouquet of Flowers" KOHINOOR JEWELLERS INDIA AGRA
 
Pozdrawiam serdecznie i życzę radosnego przeżywania tych niezwykłych Świąt w gronie rodziny i przyjaciół ...
Wesołego Alleluja!...

Happy Easter!!!